Eğitimciler ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’ tasarısına karşı alanlarda

HABER MERKEZİ – Eğitim Sen, birçok kentte düzenlediği eylemlerle Meclis'te görüşmeleri süren "Öğretmenlik Meslek Kanunu" tasarısının geri çekilmesini talep etti. 
 
Meclis'te görüşmeleri süren "Öğretmenlik Meslek Kanunu" yasa tasarısının hem eğitimi hem de öğretmenlerin özlük haklarını, iş barışını bozacağı endişesiyle geri çekilmesini isteyen Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası'nın (Eğitim Sen) başlattığı eylemler sürüyor. Sendika'nın bağlı bulunduğu Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, birçok kentte, dün öğretmenlerin gözaltına alınmasını ve yasa tasarısının geri çekilmesi için açıklama yaptı. 
 
ANKARA
 
Ankara'da Meclis Parkı'nda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Şubeler Platformu tarafından yapılan eylemde "TBMM’ye çağrımızdır: Haklarımızı ve taleplerimizi içermeyen ÖMK’yı reddet" pankartı açıldı.  Sık sık "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" ve "Korkmuyoruz susmuyoruz itaat etmiyoruz" sloganlarının atıldığı eylemde açıklama yapan Eğitim Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, dün öğretmenlerin gözaltına alındığı hatırlatarak buna tepki gösterdi. 
 
Kanun ile eğitimcilerin ve aynı zamanda Türkiye’nin geleceğinin de yok edildiğine vurgu yapan Irmak, buna karşı itirazlarını sürdüreceklerini kaydetti. Irmak, "Mücadeleye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Susmak yok, yılmak yok, çünkü eğitim emekçileri asla diz çökmez, biat etmez, ders verir bunu bugüne kadar öğrenmedi iseniz bundan sonra da size öğretmeye devam edeceğiz" diye belirtti. 
 
KESK Eş Genel Başkanı Ayfer Koçak ise kanunu "kara leke" olarak nitelendirerek, "Bu ülkede 85 bin ücretli öğretmen çalışıyor. Ücretli öğretmenler tam bir ay derse girdiğinde dahi 12 bin liranın üstünde maaş alamıyor. Peki, bu Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda bu gerçekle yüzleşme var mıydı? Hayır! Soruyoruz: Sizleri takip eden insanlara çocuklarınızı okula gönderdiğinizde ne kadar uğraşıyorsunuz, çocuklarınızı liseden üniversiteye gönderdiğinizde ve akademik eğitim alabilmesi için ne badireler atlatıyorsunuz? Siz bunları hatırlamıyor musunuz? AKP iktidarının ne öğretmene ne öğrenciye tek bir söz yoktur kalmamıştır" diye konuştu.  
 
KESK Ankara Şubeler Platformu Sözcüsü Mehmet Aydoğdu ise, "Çetelere, mafyalara ve depremde on binlerin ölümüne neden olan müteahhitlere kurulmayan barikatlar kuruldu, yasaklamalar getirildi. Defalarca TBMM Meclis Parkı'na kadar yürüyüp parkta açıklama yaparak oturma eylemi yapacağımızı, eylemimizin tamamen barışçıl ve demokratik olduğunu ifade etmemize rağmen güvenlik güçleri iktidarın talimatıyla binlerce güvenlik gücünü karşımıza dikerek yasaklamada ısrar etmişlerdir. Anayasal hakkını kullanmak, ülkemizi karanlığa sürükleyecek Öğretmenlik Meslek Kanunu yasa tasarısına karşı tepkisini ifade etmek isteyen Eğitim Sen ve bağlı sendikalarımız yönetici ve üyeleri, konfederasyonumuz Yürütme Kurulu üyeleri Ankara’nın mafyanın çiftliği haline gelmesine seyirci kalan güvenlik güçlerinin gazlı, coplu, tekme tokatlı saldırısına uğradı" ifadelerini kullandı. 
 
RIHA 
 
Rıha'da KESK Şubeler Platformu tarafından konuya ilişkin basın açıklaması yapıldı. Eğitim Sen Riha Şube binası önünde gerçekleştirilen açıklamada konuşan Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Riha Şube Başkanı Server Yazar, dün Ankara'da Meclis önünde yapılmak istenen protestoda, öğretmenlerin gözaltına alınmasını tepki gösterdi. Yazar, "Saldırıyı gerçekleştiren, haklarımızı kullanmamızı engelleyenler ve sendikal ayrımcılık suçunu işleyenler hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı ifade etmek istiyoruz" dedi. 
 
DAYANIŞMA ÇAĞRISI
 
Eğitim Sen'in gündeme geldiğinden beri Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu teklifindeki tehlikelere dikkat çektiğinin altını çizen Yazar, şunları söyledi: "Yasa teklifinin hazırlanmasında yandaş sendikalar dışında kimsenin düşünce ve önerileri alınmamış, eleştirilere kulaklar tıkanmış, Bakanlık bildiğini okumuştur. Bir kez daha sendikal haklarımızın, anayasal güvence altında olan temel hak ve özgürlüklerimizi kullanmamızın engellenmesini, arkadaşlarımıza şiddet uygulanmasını, darp edilerek gözaltına alınmalarını kınıyor, protesto ediyoruz." 
 
Açıklama, "Emekçiye değil çetelere barikat" sloganları ve alkışlarla sonlandırıldı. 
 
WAN
 
Wan’da KESK Şubeler Platformu üyeleri Perihan AVM önünde açıklama yaptı. Açıklamada “Öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez”, “Öğretmen el açmaz öğretmen ders verir” yazılı pankart açıldı. Sendika üyeleri “Öğretmene değil, tarikata barikat”, “Yusuf Tekin istifa” sloganları attı.
 
Açıklamayı okuyan Haber-Sen 7 Nolu Şube Başkanı Hamit Aker, “Sendikal haklarımızın, anayasal güvence altında olan temel hak ve özgürlüklerimizi kullanmamızın engellenmesini, arkadaşlarımıza şiddet uygulanmasını, darp edilerek gözaltına alınmalarını kınıyor, protesto ediyoruz. Emek ve demokrasi güçlerini yasa tasarısı görüşmeleri boyunca devam edecek eylem ve etkinliklerimize güç vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz” dedi. 
 
DÎLOK 
 
KESK Dîlok Şubeler Platformu da, Yeşilsu Parkı'nda açıklama yaptı. "Öğretmenlik meslek kanunu haklarımızı ve taleplerimizi içermiyor! Bizler eşit işe eşit ücret yeni bir meslek kanunu, grevli toplu sözleşmeli sendika talep ediyoruz" ile "Mesleğimize, onurumuza, geleceğimize sahip çıkıyoruz" pankartlarının taşındığı açıklamada, Eğitim Sen Dîlok Şubesi Kadın Sekreteri Gülfidan Özpolat konuştu. Yasanın birçok anlamda keyfiliğe yol açacak hususlar içerdiğini belirten Özpolat, geri çekilmesi çağrısında bulundu. 
 
Açıklama, "Mücadele dersini öğretmenler veriyor" ve "Susma sustukça sıra sana gelecek" sloganları ve alkışlarla sona erdi.
 
MÊRDÎN
 
KESK Mêrdîn Şubeler Platformu da "Öğretmenlik Meslek Kanunu" yasa tasarısı ile Ankara'da eğitim emekçilerinin yaptıkları eylem sırasında gözaltına alınmasını protesto etti. KESK Mêrdîn şubelerinin olduğu bina önünde yapılan açıklamaya çok sayıda kamu emekçisi katıldı. Açıklama metnini KESK Mêrdîn Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Sait Kaplan okudu.
 
Öğretmenlik Meslek Kanunu yasa tasarını kabul etmediklerini belirten Kaplan, tasarının bir an önce geri çekilmesi çağrısında bulundu. Eğitim emekçilerinin gözaltına alınmasının kamu emekçilerini yıldıramayacağını ifade eden Kaplan, sendikal ayrımcılığı derinleştiren uygulamalara imza atan yetkililer hakkında derhal soruşturma açılmasını istedi.
 
Açıklama sloganlarla sona erdi.
 
ADANA 
 
KESK Adana Şubeler Platformu, öğretmenlere yönelik polis şiddetini ve sendikal hakların ihlal edilmesini protesto etmek amacıyla İnönü Parkı'nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya kentteki siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de destek verirken açıklamayı Eğitim Sen Adana Şube  Yürütme Kurulu üyesi Nilgün Doğan okudu.
 
'TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZ GASP EDİLİYOR'
 
Ankara'da devam eden eylemlerde öğretmenlere yönelik şiddet ve baskının arttığına dikkat çeken Doğan, "Öğretmenlik Meslek Kanunu tasarısına karşı mücadelemiz devam edecek" dedi. Polisin, diğer sendikaların yürüyüşlerine izin verirken Eğitim Sen'in eylemlerini engelleyip, üyelerini gözaltına aldığına işaret eden Doğan, "Anayasanın 10. Maddesi başta olmak üzere temel hak ve özgürlüklerimiz gasp ediliyor.Öğretmene şiddeti önleme yasası çıkaracağını söyleyenler kendileri şiddet uygulamıştır. Bu saldırı ve baskıcı tutumu kınıyoruz" diye konuştu.
 
MERSİN
 
KESK Mersin Şubeler Platformu da  Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. "Öğretmenlik meslek kanunu tasarısı geri çekilsin" yazılı pankartının açıldığı açıklamada kitle sık sık "Öğretmen düşmanı ÖMK’ye hayır" ve “Karanlığa teslim olmayacağız" sloganlarını attı. Açıklamada basın metnini okuyan Eğitim Sen Mersin Şube Eşbaşkanı Mahmut Sümbül, KESK’e karşı sendikal ayrımcılık yapıldığını ve anayasanın ihlal edildiğini belirtti.
 
'VAZGEÇİN'
 
Sümbül, "Gelin nitelikli eğitim için öğretmenler kadar emeği olan idari ve teknik personel hizmetler sınıfında çalışan emekçilerin hakları için bir kanun hazırlayalım. Anayasal hakkımızı kullanmamızı engellemekten, sendikal ayrımcılığı derinleştiren uygulamalardan, sendikal hak ihlallerine her gün bir yenisini eklemekten vazgeçin. Bir kez daha sendikal haklarımızı, anayasal güvence altında olan temel hak ve özgürlüklerimizin engellenmesini, arkadaşlarımıza şiddet uygulanmasını, darp edilerek gözaltına alınmalarını kınıyor, protesto ediyoruz. Emek ve demokrasi güçlerini, yasa tasarısı görüşmeleri boyunca devam edecek eylem ve etkinliklerimize güç vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz” dedi.
 
Eylem, sloganlarla sona erdi.
 
AMED 
 
Amed KESK Şubeler Platformu tarafından da konuya ilişkin basın açıklaması yapıldı. Platform bileşenlerinin katıldığı basın açıklamasında “Öğretmen düşmanı ÖMK’yi kabul etmiyoruz”  pankartı açıldı. Roboski Parkı’nda gerçekleştirilen açıklama Amed Eğitim Sen 3 Nolu Şube Sekreteri Gülser Sargül tarafından yapıldı. Sargül, Ankara'da öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen gözaltılara tepki göstererek, “Öğretmenlerin ekonomik sorunlarına çözüm üretmemekte, eşit işe eşit ücret ilkesini ortadan kaldırmaktadır. Eğitim emekçilerinin özlük haklarını zayıflatmakta, ayrımcılığı ve eşitsizliği derinleştirmektedir. Öğretmen adaylarına ve öğretmenlere yönelik disiplin cezalarının ve bu cezaları gerektiren fiil ve davranışların detaylı olarak düzenlenmesi bir gözdağı, öğretmen ve öğretmen adaylarının iş güvencesine yönelik açık bir tehdittir” dedi. 
 
HATAY
 
KESK Hatay Şubeler Platformu, öğretmenlere yönelik polis şiddetini ve sendikal hakların ihlal edilmesini protesto etmek amacıyla konteynerlerinde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya KESK'e bağlı sendika temsilcileri de katıldı. Açıklamada basın metnini Eğitim Sen Hatay Şube  Yürütme Kurulu üyesi  Sevilay Elmas okudu. Elmas, "ÖMK geri çekilsin! Yasaklama ve engellemeler durdurulsun" dedi.
 
İZMİR 
 
KESK İzmir Şubeler Platformu, Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, "Haklarımızı ve taleplerimizi içermeyen Öğretmenlik Meslek Kanunu'na hayır" pankartı açılırken, sık sık "Öğretmene değil tarikata barikat", "Laik, bilimsel, anadilde eğitim" ve "Susma haykır, ÖMK'ye hayır" sloganları atıldı. Açıklama öncesinde Gezi eylemlerinde katledilen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 10'uncu yıl dönümünde anıldı.
 
Açıklamayı yapan KESK İzmir dönem sözcüsü Nihat Filiz, AKP-MHP iktidar bloğunun cemaatlerin, tarikatların isteklerine göre hareket ettiğini söyledi. Kanun taslağında öğretmenlerin sorumluluklarının detaylı bir şekilde belirtildiğini fakat hakları konusunda genel ifade kullanıldığını dile getiren Filiz, “Kanun taslağı birçok noktada keyfiliğe yol açabilecek açık noktalar barındırmaktadır. Bunlardan biri de kanun taslağının 34. Maddesidir. Maddeye göre, mesleki yetersizliği iki müfettiş raporuyla görülen öğretmenlerin akademiye alınması ve akademi eğitimi sonrasında da müfettişlerce başarısız görülmeleri halinde genel idari hizmetler sınıfında uygun yerlere memur olarak atanmaları düzenlenmektedir. Bu madde, öğretmenlerin iş güvencesini iktidarın keyfiliğine bırakacak diğer önemli bir tehdittir ve kabul edilemezdir” ifadelerini kullandı. 
 
Ankara’da öğretmenlerin darp edilerek gözaltına alınmasına da tepki gösteren Filiz, “Emek ve demokrasi güçlerini yasa tasarısı görüşmeleri boyunca devam edecek eylem ve etkinliklerimize güç vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz” çağrısı yaptı. 
 
 
 

Diğer başlıklar

19/07/2024
22:58 KNK'nin temasları sürüyor: KDP işgalin ortağı oldu
22:47 Yaşamını yitiren tutsağın cenazesi Amed’e getirildi
22:39 Akdeniz’de ortak mücadele vurgusu
22:23 Birca Belek yeni mezunlar verdi
22:12 KDP’ye birçok kentte tepki:Bimire xiyanet, bijî berxwedan
21:48 Bakırhan Tarım Mitingi'nde konuştu: Bunlar bizim ekmeğimizi çalanlardır
21:20 33 düş yolcusu için zincir oluşturuldu
20:47 Kadınlar 9’uncu yargı paketine karşı mücadeleyi büyütüyor
20:06 Semsûr’da kadın katliamı
19:23 DEM Parti'den Qoser'de miting: Toprağımızı savunacağız
17:47 Pirsûs Katliamı'nda hayatını kaybeden Günebakan anıldı
17:20 Ortodoks Kilisesi'nde görevli Aykurt yaşamını yitirdi
17:11 Demirtaş'a 2 yıl 6 ay hapis cezası
17:00 Bakırhan yangın bölgesinde: Bu DEDAŞ’ın katliamıdır
16:47 Irak’taki aşiretler saldırılara karşı parlamentoyu göreve çağırdı
16:46 Şenyaşar davası: Tanıkların dinlenilmesi talebine ret
16:40 Uçar: Bu savaşa geçit vermeyelim
16:06 Tez-Koop-İş: Enflasyonun asıl sorumlusu iktidardır
15:47 Eylemler 13’üncü haftasında: Tecride son verin
15:45 DEM Parti'den TÜİK hakkında suç duyurusu
15:26 Emniyet müdür yardımcısı evinde ölü bulundu
15:12 Kadınlara saldıran kişi bu sefer de hakaret etti
15:10 Polisin tehdit ettiği gazeteci Kaya'dan suç duyurusu
15:03 KDP Kerkük'te Kürt karşıtı cepheyle anlaştı
14:28 Êlih Belediyesi kültür programlarının startını verdi
14:19 Erbek’in cenazesi 4 yıl sonra ailesine verildi
14:19 10 vekilin fezlekeleri Meclis’te
14:18 Tutuklanan annelere çıplak arama ve ayakta sayım dayatması
13:59 DEM Parti'den emekli aylığı ve asgari ücret önergesi
13:48 Hastanede yemek boykotu: Sorumlular cezalandırılsın
13:34 Demirtaş: Faşist bir siyasetçi olsaydım yargı beni korurdu
13:25 Avukat Çiftçi'nin serbest bırakılması istendi | YENİLENDİ
13:19 ‘Kobay’ olarak kullanılan kişiden yetkililer hakkında suç duyurusu
13:03 Tuncel: Türkiye Kurdistan’ı ilhak ediyor, KDP ses çıkartmıyor
12:21 Komate'de orman kıyımı sürüyor
11:32 3'ü anne 9 kişinin tutukluluğuna itiraz: Dosyada delil yok
11:15 40 aydır haber alınamayan Abdullah Öcalan için yeni başvuru
10:50 DEM Parti: Rojava Devrimi'nin korumak hepimizin sorumluluğu
10:48 İşkence gören genç ve avukatları öldürülme tehdidi altında
10:25 Türkiye’den askeri sevkiyat ve bombalama
10:24 İzmir’deki orman yangını devam ediyor
10:22 Ameliyat sonrası hayatını kaybeden tutuklunun ailesi: İhmal var
10:00 İsrail’in başkenti Tel Aviv’e saldırı: 1 ölü, 4 yaralı
09:51 'Oğlumun katledildiği gün adalet onunla gömüldü'
09:50 DEDAŞ sayaç okumadan binlerce TL’lik fatura kesti
09:50 Açlık grevindeki Şengül’ün durumu ağırlaşıyor
09:46 Şêx Berzencî: İşgal saldırılarını kabul etmiyoruz
09:45 Gazeteci Topaloğlu: Mükerrer bir dosyadan komplo kuruldu
09:44 ‘Berxbir Festivali’ asimilasyon aracına dönüştürüldü!
09:25 Kadınların inşa ettiği ‘demokratik ulus’ yaşam
09:20 ‘KDP AKP-MHP’nin alt kolu gibi çalışıyor'
09:09 'Bir kişi bile kalsak adalet mücadelemiz sürecek'
09:06 ‘ÖMK’nin akıbeti ortaya konulacak mücadeleye bağlı’
09:05 9 yıldır aydınlatılmayan katliamda mağdur aileler sanık oldu
09:00 19 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:50 Elektrik kaçağı soruşturmasında 14 tutuklama
08:37 6 il için sağanak uyarısı
18/07/2024
23:21 Kamuda tasarruf teklifi Meclisten geçti
23:16 İzmir'de orman yangınları yerleşim yerlerine ulaştı
23:06 Farqîn Belediyesi’nden üç dilde karşılama
22:32 İstanbul ve Colemêrg’te kayyım nöbeti: Kürt halkı diz çökmedi, çökmeyecek
21:08 Tahliye edilen 31 yıllık tutsak: Mücadeleye devam
21:02 Bozan’dan iktidara: Peygamberin hadisini de çiğneyecek misiniz?
20:52 Feministlerden Kurdistan raporu: Kadınlar belediyelere daha rahat giriyor
20:30 Suruç Aileleri İnisiyatifinden Riha'da panel
19:32 Kadınlardan işkence ve tacize tepki: Meşrulaştırılmasına izin vermeyeceğiz
19:30 Foça'da orman yangını
18:54 Artuklu Belediyesi’ne haciz başlatıldı: Gerekirse çadırda hizmet götüreceğiz
17:58 Dicle Amed Kadın Platformu: Mücadeledeyiz vazgeçmiyoruz
17:39 Çiğli Belediyesi işçileri: İşimizi alana kadar eylemimiz sürecek
17:33 Meclis'te çiftçe standart: Kürtçe'ye kapanan mikrofon Arapça’da açık!
17:11 Munzur Festivali'nin programı belli oldu
16:18 İzmir’in 2 ilçesinde orman yangını
16:00 Saldırılara birçok kentten tepki: İşgale ve ihanete hayır
15:52 DEM Parti Pirsûs Katliamı için Meclis araştırması istedi
15:48 Irak’taki aşiretlerden saldırılara ortak tepki
15:46 ‘İşgale’ karşı ortak mücadele çağrısı
15:20 KNK heyeti Süleymaniye’de
15:02 ÖHD’den Çukurova cezaevleri raporu: Tecride son verilmeli
14:31 Birçok kentte tutsak avukata özgürlük talebi
14:00 Eylemdeki BES üyelerinden 7 talep
13:57 Manisa'da orman yangını
13:47 Kayyım kararının iptali için başvuru
13:37 Temelli: Toplumsal barışın yolu Suriye’deki özerk yönetimle diyalogdan geçiyor
13:23 Gazeteci Topaloğlu Marmara Cezaevi’ne sevk edildi
12:56 DFG: Gazetecilerin hedef gösterilmesini kınıyoruz
12:43 CPT: Saldırıda hayatını kaybeden kişi peşmergeydi
12:37 YNK Başkanlık Divan üyesinden saldırılara tepki
12:29 ‘Bağdat’ın sessizliği nedeniyle Türkiye ihlallerini sürdürüyor’
12:08 24 siyasetçiye verilen cezalar onandı
12:03 Özgürlük İçin Sanat İnisiyatifi kuruldu: Barışın tesis edildiği bir ülke istiyoruz
11:38 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:10 Bergama'daki yangın devam ediyor
11:00 AYM'ye atanan Kıratlı’nın ismi Peker'in ifşalarında gündeme gelmişti
10:22 Av. Bilmez: Bakanlık hukuksuzluğa kılıf uyduruyor
10:21 Amed'de hasta ve sağlık çalışanları yemekten zehirlendi
10:11 Türkiye saldırısında 1 kişi katledildi
09:48 Hayvanları 'öldürme' tasarısı görüşmeleri ertelendi
09:45 Amed Büyükşehir Belediyesi 3 taşınmazın devrini iptal etti
09:27 Emeklilerden iktidara: Bu parayla geçinmeyi deneyin!
09:26 En meşru hak: Özsavunma
09:21 Devrime öncülük eden kadın ordusu: YPJ
09:20 Amed sokakları: Erken seçim istiyoruz
09:19 Polisler 17 yılda 451 sivili katletti
09:15 Barış Anneleri: KDP’ye karşı tavır alınmalı
09:10 Rojava Devrimi 12 yaşında
09:08 Alıkonulduğu dönemde gördüğü işkenceyi anlattı
09:05 Hukukçu Kanar: Öcalan'la ilgili bir yasa çıkarılmalı ve serbest bırakılmalı
09:00 18 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:26 AYM’ye yeni atama
08:21 4 il için sarı kodlu uyarı
08:04 Gözaltına alınan gençler serbest
00:26 Colemêrg'de 'iradeye saygı' nöbeti: Kayyımı göndereceğiz
17/07/2024
23:51 Gençlik örgütlerinden Suruç için yürüyüş: 5 gözaltı
23:37 1 Mayıs tutukluların hepsine tahliye
22:12 'Katliam planlarını destekleyecek herkes komisyonda'
21:57 Gülistan Doku Futbol Turnuvası’na eşbaşkanlar da katıldı
21:39 Şişhane'deki nöbet 37. gününde: Mücadele sürecek
20:39 Hatimoğulları: İnsan hakları mücadelesine hiç olmadığı kadar ihtiyaç var
20:31 İzmir'deki kayyım nöbetinde ortak mücadele çağrısı
20:16 Çandar’dan AKP’lilere: Fail siz değilseniz araştırılmasına ‘evet’ deyin
20:05 30 yıllık tutsak Arslan tahliye edildi
19:32 CENTCOM: DAİŞ’in Suriye ve Irak’ta saldırıları arttı
19:25 MLSA’nın 'Gazeteciler için hukuk el kitabı' yayında
18:32 Saldırılar protesto edildi: KDP ihanet içerisinde
18:25 Köpek katliamını öngören tasarı Meclis’te: İnsanlığa ve hukuka sığmaz
17:49 BM önünden seslendiler: CPT Abdullah Öcalan’la ilgili bilgileri derhal sağlasın
17:37 1 Mayıs davası: Adli kontrol hükümleri kaldırıldı
17:17 Türkiye’den BM’ye İmralı yanıtı: Tecrit yok, yasak var!
17:01 Ege'de 3 ayrı yangın
16:59 Gediz Elektrik'e kırmızı boyalı protesto
16:36 Depremzedeler için Meclis'e 'araştırma' önerisi
15:45 AKP'nin kapattığı üretim tesisini DEM Parti açtı
15:34 Botan Vadisi’nde yangın
15:34 Hayvanları 'öldürmeyi' öngören tasarının görüşmeleri gergin başladı
15:25 Kaya’nın cenazesi 6 yıl sonra ailesine verildi
15:16 Öğretmenler 'Eğitim Nöbeti'ni sonlandırdı
14:54 BM, Türkiye’den savunma istedi: İmralı’daki durumun nedeni ne?
14:47 Otizmli çocuğa tecavüz davasında ceza istemi
14:41 İHD 38 yaşında: Mücadele devam edecek
14:25 Ege Üniversitesi'nde yurt ücretlerine zamma tepki
14:06 Sağlıkçıların ‘vergide adalet’ mücadelesi 19’uncu haftasında
13:51 Riha'da şüpheli kadın ölümü
13:44 Sûr’da tarihi PTT binasının ranta açılmasına tepki
13:42 Rüşvetten yargılanan AKP'li Beyoğlu tutuklandı
13:38 İHD’den 6 aylık rapor: 3 bin 895 hak ihlali
13:19 TEV-DEM’den 19 Temmuz açıklaması: Mücadeleyi yükseltelim
12:54 Öğretmenlik Meslek Kanunu görüşmeleri Ekim’e ertelendi: Tasarı geri çekilsin
12:51 Ruhsatsız madende göçük: 1 işçi toprak altında kaldı
11:35 Rüşvetten yargılanan AKP'li Beyoğlu hakkında tutuklama kararı