Adıyaman'da esnaf ziyareti: Emekçiler AKP'yi gönderecek

img
ADIYAMAN - Adıyaman'da esnaf ve tütün emekçilerini ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Seçimlerden sonra AKP'yi göndererek emekçilere emeklerinin karşılığını vereceğiz" dedi. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin düzenleyeceği halk buluşması öncesi kent merkezinde esnaf ve tütün emekçilerini ziyaret etti. Buldan ve beraberindeki heyet, Adıyaman merkeze bağlı kırsal Hasancik Mahallesi’nde oluşturulan konvoy ile çiçeklerle karşılandı. 
 
Adıyaman merkezde bulunan Gölbaşı Caddesi'nde gerçekleşen esnaf ziyaretine HDP milletvekilleri Dersim Dağ, Ömer Öcalan, Mahmut Toğrul ile HDP eski milletvekili Behçet Yıldırım'ın yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. 
 
Esnafları tek tek gezen Buldan, esnaf ve yurttaşlar yaşadıkları sorunları dinledi. Sabahtan beri siftah yapmadığını belirten bir giyim mağazası esnafı, her şeyin düzelmesi için HDP'nin iktidar olması gerektiğini belirtti. Buldan esnafın bu beklentisini "yakındır" diyerek yanıtladı. Kırtasiye alışverişi yapan bir yurttaş, çocuklarına okul malzemesi almakta zorlandığını belirterek, sorununun iktidarda olduğuna dikkat çekti. 
 
Esnaf gezisi esnasında yurttaşlar sık sık alkış ve zılgıt çekerek HDP’ye desteklerini belirtti.
 
TÜTÜNDEKİ KISITLAMA
 
Heyet esnaf ziyaretinin ardından Karapınar Mahallesi'nde tütün üreticisi bir aileyi ziyaret etti. Aile tütün üretiminde karşılaştıkları sorunları heyete aktardı. Tütünün bölgenin tek geçim kaynağı olduğunu belirten emekçiler, tütün üretimine getirilen kısıtlama ile birlikte birçok ailenin tütün üretmeyi bırakarak başka sektörlere yöneldiklerini belirti. Tütünden başka yapacak bir işleri olmadığını belirten emekçiler, iktidara tütünün önünde engel olmaktan vazgeçmesi çağrısında bulundu. Tütün emekçilerinin yaşadığı sorunları sık sık mecliste dile getirdiklerini belirten Buldan, "Bulunduğumuz her yerde sorunları dile getiriyoruz. AKP-MHP iktidarı sizin tek geçim kaynağınız olan tütünü kendine rant alanı olarak görüyor. Adıyaman esnafı, halkının geleceği onların umurunda değil sadece kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Seçimlerden sonra AKP'yi göndererek emekçilere emeklerinin karşılığını vereceğiz" dedi. 
 
Emekçiler, Buldan'ın "AKP'yi göndereceğiz" yönündeki sözlerine, "Umutla bekliyoruz, inşallah" diyerek karşılık verdi. 
 
Heyet ardından halk buluşmasının gerçekleşeceği düğün salonuna geçti.