KHK’lilerin işlerine iade eylemi 174’ncü haftasında

img

İZMİR – KHK’lilerin 174’ncü oturma eyleminde konuşan Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Veysel Beyazadam, “KHK hukuksuzluğuyla mücadele ederken yaşamını yitirdiğimiz arkadaşlarımızın sorumluluğu üzerinizdedir” dedi.

Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilenlerin işlerine iadesi için düzenledikleri oturma eylemi 174’üncü haftasında devam etti. Karşıyaka İskelesi önünde düzenlenen eylemde sık sık “İşimize geri döneceğiz”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz itaat etmiyoruz”, “Birleşe birleşe kazanacağız” ve “KESK’li ihraçlar onurumuzdur” sloganları atıldı.

Açıklamayı yapan Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Veysel Beyazadam, ülkede görülen mafya siyaset ilişkisinin ülkenin üzerine karabasan gibi çöktüğüne dikkat çekti. 5 yıl önce işlerinden ihraç edilen arkadaşlarının karşılaştığı durumun hukuksuzluk olduğunu dile getiren Beyazadam “15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında bir gece yarısı KHK’si ile işlerinden ihraç edilen arkadaşlarımızın karşı karşıya kaldıkları durumlar tüm yönleriyle vicdana ve hukuka aykırıdır. Darbe ile asla ilişkisi olamayacak arkadaşlarımızı ihraç etmenin kendisi hukuksuzdur, suçtur” diye konuştu.

‘YANLIŞTAN DÖNÜN’ ÇAĞRISI

KHK hukuksuzluğuyla mücadele ederken yaşamını yitiren arkadaşlarının olduğuna dikkat çeken Beyazadam “Yitirdiğimiz arkadaşlarımızın sorumluluğu üzerinizdedir. Bunun acısı bizler için ne denli derinse hukuk karşısında hesabının sorulması da o denli mutlaktır. Biliniz ki KHK’lerle ihraç edilen arkadaşlarımızın bu hak arama mücadelesinde yanlarındayız. Suçunuzu daha fazla büyütmeden, daha fazla arkadaşımızın kanı elinize bulaşmadan bir an önce yanlışınızdan dönün. Adına OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu dediğiniz yapıyı aldığı tüm ret kararlarıyla lağvedin. Arkadaşlarımızı işlerine derhal iade edin. Bunu bizler gerçekleştireceğiz. Arkadaşlarımız işlerine dönecek” şeklinde konuştu.

Açıklama 10 dakikalık oturma eylemi sonrası sloganlar eşliğinde sona erdi.