Hamaney: Ülkenin yönetimi kesintiye uğramayacak

  • dünya
  • 20:34 19 Mayıs 2024
  • |
img
 
 
HABER MERKEZİ - Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopterinin düşmesine ilişkin açıklama yapan Hamaney, devlet işlerinde kesintinin yaşanmayacağını belirtti. 
 
İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan'ı taşıyan helikopterin düşmesine ilişkin ülkenin dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'den açıklama yaptı. Hamaney, ülkenin yönetiminin bu olaydan etkilenmeyeceği mesajı vererek, "Halkımız endişelenmesin. İran'ın devlet işlerinde hiçbir kesinti yaşanmayacak" dedi.
 
Reisi, Azerbaycan sınırında Azeri mevkidaşı İlham Aliyev ile birlikte baraj açılışına katılmıştı. Reisi'nin ve Emirabdullahiyan'ın yanı sıra Doğu Azerbaycan Valisi Ayetullah El Haşim ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah El Haşim'i taşıyan helikopter, açılış dönüşünde ülkenin kuzeybatısındaki doğu Azerbaycan vilayeti üzerinde kaza yaptı.
 
Üç helikopterin bulunduğu konvoydaki diğer iki araç sağ salim dönerken, Reisi'nin helikopterinin kötü hava koşulları nedeniyle dağlık bir noktada ormana “sert iniş” yaptığı açıklandı. Yoğun sis, yağmur ve çamur nedeniyle arama kurtarma ekipleri henüz kaza noktasına ulaşamadı.